“İnsan hayatı güven üstüne
kurulmuş bir saraydır. ”

İŞTE DİRİLİŞ, İŞTE MİLLETİN YENİDEN DOĞUŞU

 

 

 

İnsanlık eğitimi veren, insan yetiştiren, bu dünyada daha bir başka örneği, benzeri olmayan bir teşkilattın içindeyiz. Bunu yıllardır gördüklerime, yaşadıklarıma, şahit olduklarıma ve kendi huylarımdaki değişmelere göre söylüyorum.

 

Geçenlerde birisi bir yakınım hakkında, sabır taşımı çatlatacak kadar bir söz söyledi. Hiç tepki vermedim, hatta duymamış gibi davrandım. İçten düşündüm, bu ne rahatlık, ne oluyor diye. Sonra aklıma geldi ki, kim ne söylerse kendini söyler. Önceden olsaydı o, ne bu sözü söyleyebilirdi, ne de gürültü patırtı olmadan ayrılabilirdik.

 

Olaylara tepki vermeden önce, “Ne oluyor, ne yapmalıyım, ne demeliyim?” diye düşünecek kadar değişmek, dünyanın en zor işlerinden birisi. Bu değişimi sağlayacak hiçbir kurum, kuruluş, kişi görmedim. Tuğşat Beyin yanında yıkıcı konuşamazsın, fedakârlıkta zirvelere gitmiş Akın Beyin yanında beğenimsizlik yapamazsın, yine fedakârlıkta uçup gitmiş, diğer birçok arkadaşımız, yazarlarımız, editörlerimiz, grafikerlerimiz, kaba kuvvet çalışanlarımız, aşçılarımız, sucularımız, muhasebecilerimiz, çocuk gelişimcilerimiz, say say bitmez... Gördüğüm kadarıyla hepsi de kendi alanlarında uç insanlar olmuşlar. Hepsinin de gelişlerini bildiğim için rahat söyleyebiliyorum, bunlar burada değiştiler. Bunlar Muhammed (sav) ahlâkını burada kazandılar. Kendilerinden önce karşıyı düşünmeyi, iş ahlâkını, kamu malını kutsal saymayı burada öğrendiler. İnsan gönlünü kırmamanın önemini burada öğrendiler.

 

Arkadaşlarımızın alâkasından insan, cenazesine üzülecek zaman bulamıyor, var mı böyle bir şey? İki gündür cenazemiz vardı, müsait olan arkadaşlarımız yürümediler, koştular resmen. Rabbim kimseyi kimsesiz etmez inşallah. Ne kadar büyük bir şans… İnsanların çocuğundan, akrabasından haberi yokken, burada herkesin birbirinden haberdar olması ne büyük bir şans… Can arkadaşlarımız hep birbirine ısındırıcı, birleştirici, sevgi dolu, olumlu konuşuyorlar. Ve hiç birisinin de şahsi çıkarı yok. Bu ne kadar büyük bir nimet.

 

Dışarıda maalesef yirmi yaşında gençler, elli yaşında adamların yanında ayak ayak üstüne atarken, bizim gençlerimiz edep üstüne edep oturuyorlar. Ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine yemekler dağıtılıyor, Kurban Bayramı’nda yine tespit edilen ihtiyaç sahiplerine fazla fazla et dağıtılıyor, arkadaşlarımızın elinde neredeyse et kalmıyor. Bunlar ne kadar büyük bir şeref basamakları… Arkadaşlarımızın hepsi de komşularıyla, iş arkadaşlarıyla barışık. Binalarında olsun, iş yerlerinde olsun asla sorun çıkaran olmuyor. Devletimizin çizdiği çizgileri asla geçen olmuyor.

 

Bunlar ne kadar gurur verici, insanlığın özlemi yaşantılar. Çocuklarımız hep olumlu konuşulan, paylaşmanın, fedakârlığın, vefanın, temizliğin, tertip-düzenin, ahlâkın, abdest ve namazın, Vatan-Millet-Devlet sevgisinin, çalışkanlığın, yardımlaşmanın yaşanıldığı ve öğretildiği bir dünyada yaşıyorlar. İşte çekirdekten yetişme dedikleri durum. Ne kadar muazzam bir şans. Allah’ın (c.c) ne kadar büyük bir lütfu…

 

İşte diriliş. İşte Milletin yeniden doğuşu. Dün Söğüt’ten doğan Şerefli Milletimiz, bugün buradan doğuyor. Bunu gösteren Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Yaşanılan şeyler hep Allah’ın (c.c) arzuları. Bizlere buyuruyor ki, sizlere son Peygamberimi (sav) gönderdim. Onun yaşantısına bakın, sizler de onun gibi yaşayın. İşte Allah’ın (c.c) arzusu, Muhammed (sav) ahlâkıyla yaşamamızdır. Şükürler olsun bu kutlu ocakta sadece Muhammed (sav) ahlâkıyla süslenmiş tertemiz bir nesil yetişiyor. Bu kutlu yolcuların elinden tutanlara ne mutlu.

 

Şükür dolu selamlar, sevgilerle…

 

 

 

 

 

ORTAK EĞİTİM PLANI

GÜVENİLİR ÇOCUK

KÜTÜPHANE

 • Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
  Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
 • Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
  Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
 • Ciddiyet
  Ciddiyet
 • Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
  Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
 • Güçlenme Yolu
  Güçlenme Yolu
 • Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
  Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
 • İnanç ve Takdir
  İnanç ve Takdir
 • Ne Arıyoruz?
  Ne Arıyoruz?
 • Niçin Özden?
  Niçin Özden?
 • İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
  İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
 • Sevgi
  Sevgi
 • Güven
  Güven
 • Hedef Gerçek İnsan
  Hedef Gerçek İnsan
 • İşte Halimiz
  İşte Halimiz