“Haysiyetperver insan küre-i arzdan
değerlidir. ”

HOŞ GELDİN YA RESULULLAH

 

GÖNLÜMÜZE YENİDEN DOĞDUN, SEFALAR GETİRDİN ÂLEMLERE. SEN BİR RAHMETSİN YA RESULULLAH.

 

Kâinat bir aşk uğruna yaratılmıştır. Yaratıcı o kadar çok sevmiş ki, bir sevgili uğruna neler yaratmış. Her nimetini sermiş ayaklar altına. Sevmeseydi eser miydi rüzgârlar, yağar mıydı yağmurlar, doğar mıydı hiç güneş? Hep bunlar oluyorsa senin için oluyor ya Resulullah. Sana aşığım Ey Resulüm, Muhammed demiyor mu Rabbimiz. Yüce kitabımız Kur’an’ı Kerim’de bizlere duyuruyor ayeti celilesiyle. “Vema erselnake illa rahmeten lil âlemin”, “Ey habibim seni âlemlere rahmet olarak gön derdim. Senin aşkın sevgin olmasaydı yaratmazdım kâinatı. Ne yaptımsa senin aşkına yarattım, Ey Resulüm, Muhammed’im” diyerek hitap edilen bir peygamberin ümmetiyiz elhamdülillah.

 

Ayrıca  peygamberimizi tanıtan bir kişilik eğitiminin içinde bulunuyorum. Yüce dost, bütün insanlığın faydalanması için her imkânını seferber ederek, İnsan Yüceliğini Gerçekleştirme Derneği’ni kurup insanlığın şereflenmesi için maddi-manevi imkânlarını sunması ve ayrıca fertlerin ve toplumun sağlam bir temel üzerine kurulması için, insanlığın temel değerlerinden olan güvenin oluşması için, Güvenilir İnsan Yetiştirme Vakfı’nı kurmuştur. Bizler de bu vakfın ve derneğin bir üyesi olarak güvenilir bir insan olama derdindeyiz ve eğitilmekteyiz. İlk güven rehberimiz ve öncümüz olan Hz. Muhammed’in (sav) eminlik sıfatını, kendi hayatımızda bizzat yaşayarak temel değer haline gelmesi bizim için gurur kaynağıdır.

 

Güvenilir bir insan olarak yaşamaktan, çok şükür huzur ve mutluluk duymaktayım. Çünkü devletlerin, milletlerin, toplumların, fertlerin sağlam temeli güven üzerine kurulur. Temeli güven vermeyen ne olursa olsun çürüktür. İnsanlık tarihine bakıldığı zaman, güvenilirlik öncümüz peygamber efendimizin (sav) eminlik sıfatıyla başlar. Dostlarına ve düşmanlarına güven veren yaratılmışların içerisinde tek insan Hz. Muhammed’dir (sav). Derneğimizin ve vakfımızın amacı güvenilir insan yetiştirmektir. Güvenilir bir kişi, güvenilir bir ailedir. Güvenilir bir aile, bir güvenilir toplumdur. Güvenilir bir toplum, güvenilir bir devlettir. Güvenilir bir devlet, güvenilir bir dünyadır. Her şey küçükten büyür. Unutmayalım her şeyin temeli olan unsur, insandır. Onun için güvenilir insan çok önemlidir.

 

Yaratıcı, insanı eşref-i mahlûkat olarak yaratmış. Yaratıcı insanına, benim halifemsin, şerefli insan olarak dünyayı adalet ve ihsan üzerine tanzim et buyurmaktadır. İnsanlığın yaradılış amacı budur. Örneğimiz efendimiz (sav) insan örneğidir. Biz o örneği bir kişi olarak kendimize dokursak işte biz o zaman şerefli insanlığımızı kazanırız. İşte eğitimimizin amacı güvenilir, her halinden emin, yıkıcı değil, her halinde yapıcı insanlığın gönlüne taht kurmuş peygamber efendimize (sav) ümmet, yüce yaratıcımız Allah’a (c.c.) kul olmaktır. Güven içerisinde yaşayıp yaşatmak amacındayız. Şu bir gerçek ki bütün dünya insanlarının, her şeyden çok aradığı güven ortamıdır. Her şeyinden emin, güvenilir bir insan ve güvenilir bir toplum özlemi içerisindedir. Her insanın, canlının ve toplumların her şeyden çok ihtiyaç duydukları güven ortamı değil mi?

 

Asrımızın insanı, her şeyde ileri bir teknoloji hayatı yaşarken ne yazık ki kendisinden ve toplumundan emin ve güven içerisinde değildir. Her şeyin zenginliğini yaşayan çağımızın insanı, güven fukaralığından kurtulamamıştır. İnsanlık değerlerinden uzak olan insanoğlu, bırakın güven ortamında yaşamayı, kendi vicdanından kaçar hale gelmiştir. İç dünyasındaki yaşam sıkıntısından kurtulmak için aşırı maddeperest olmuş, tutkular içerisinde kendisini esir etmiş, zindan hayatı yaşamaktadır.

 

Gerçek insanlıktan haberi olmayan insanoğlu, kendinden bihaber varlığının kimlik sorusuyla karşı karşıyadır. Yaradılış amacının dışında yaşayan insanoğlu, bunalım ve depresyon hastalığına tutulmuş, kendini ve neslini yok etmektedir. Bunu doğadaki vahşi hayvanlar bile yapmıyor. Çünkü her yaratık kendi doğası gereği yaşamaktadır. Amacı dışına çıkmaz. Amaç dışı yaşayan tek varlık olan insanoğlunun gerçeklerden haberi yok. İnsan, kutsal değerlerin sahibi olan bir varlıktır. Kutsal değerlerden uzaklaştıkça kendisini kaybeden insanoğlu, bir çılgınlık içerisinde diğer varlıklardan aşağı yaşamaktadır. Bu insanoğluna kim dur diyecek?

 

Tek çare, Muhammed (sav) Nizamı’dır. İnsanlığın kurtuluşu efendimizin (sav) yaşantısıdır. Ölmeyen, her an diri, hiç kaybolmayacak ve eskimeyecek, her asra hitap eden, sonsuza dek insanlığa ışık ve rahmet olan bu kutsal değer Muhammed (sav) Nizamı’dır. Biz insanlara bu değerler, havadan ve sudan çok daha önemlidir. Çünkü dünya insanı yaşadığı sürece, insanlık değerlerine muhtaçtır. İnsanoğlu bunu bilse de bilmese de gerçek huzur için şart ve gereklidir.

 

 

ORTAK EĞİTİM PLANI

GÜVENİLİR ÇOCUK

KÜTÜPHANE

 • Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
  Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
 • Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
  Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
 • Ciddiyet
  Ciddiyet
 • Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
  Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
 • Güçlenme Yolu
  Güçlenme Yolu
 • Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
  Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
 • İnanç ve Takdir
  İnanç ve Takdir
 • Ne Arıyoruz?
  Ne Arıyoruz?
 • Niçin Özden?
  Niçin Özden?
 • İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
  İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
 • Sevgi
  Sevgi
 • Güven
  Güven
 • Hedef Gerçek İnsan
  Hedef Gerçek İnsan
 • İşte Halimiz
  İşte Halimiz