“İnsan hayatı güven üstüne
kurulmuş bir saraydır. ”

MİLLET OLARAK MİLLİ İRADEDE BİRLEŞMELİYİZ

 

        

İnsan, yaratılış yapısı gereği sosyal yönü olan bir varlıktır. Yaşam boyu her an korunup huzurlu yaşaması için insani değerleri yaşayıp yaşatan bir topluma, bir halka, bir millete ve devlete ihtiyaç vardır. Bu bir insani yaşam gereğidir. Bu insani yaşam, kutsal değerlere saygı ve insani değerlere inanıp yaşanması ile oluşur. Milli değerlerin milli şahsiyete dönüşüp milli iradede birleşilmesiyle güç birliği oluşmaktadır. Bu nedenle devlet ve millet kavramı büyük önem taşımaktadır. İşte biz de Türkiye Cumhuriyeti olarak bir devletiz, bir milletiz. Aynı kutsal değerler adına yaşar, milli iradeyi bir noktada oluşturur, birlik ve beraberliğimizi sağlarız. Her şeyi ile güçlü olan devletimizle, birlik ve beraberliğimizle her zaman güçlüyüz.

 

Devletimiz adına bayrağımız hep göklerde dalgalanır. Şerefli millet olarak yaşar ve yaşatırız. Gücümüzü manevi değerlerden alırız. Milli birlik, milletçe yaşanarak milli şahsiyet haline gelir. Bir milletin milli iradesi devlet ile oluşur. Milli iradenin oluşması birlik ve beraberliğe bağlıdır. Gücün kaynağı işte burasıdır. Güçlü beraberlik güçlü milleti oluşturur. Güçlü millet güçlü devleti oluşturur.

 

Milli birliğin temel yeri olan kişilik ve şahsiyetin aşılandığı yer ailedir. Toplumdaki aile bireylerinin önemi çok büyüktür. Her şey ailede başlar, ailede biter. Türk milletinin aile temelinde vatan sevgisi herşeyden önce gelir. Aileler bilirler ki vatan olmadan birlik ve beraberlik olmaz. İnsanlık anlayışında vatan kutsaldır. Vatan olmadan hiçbir şeyin olmayacağı bilinci ve inancıyla Türk Milleti’nin her ferdi asker doğar, asker ölür. Herşeyden önce kutsal olan vatan sevgisi aile temelinde verilir. Bu inanç birliği ile vatan savunması, bayrağın dalgalanması, milli birliği oluşturmaktadır. Bu milli birlik vatan savunmasıyla milli şahsiyet haline gelir. Milli şahsiyetle milli irade bir noktada oluşur. Her şey vatan uğruna feda olsun anlayışı ile millet, bir vücut olur.

 

Tarihin derinliklerine bakarak köklü derinlikleri olan bir devlet olma gururunu duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir bütünlük içinde kalması için kutsal değerimiz olan vatan sevgisi ile birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Milli ve kutsal değerlerimiz olan vatan sevgisiyle al bayrağımızı göklerde dalgalandırmak ve bağımsızlığımızı devam ettirmek için içteki ve dıştaki düşmanlara karşı her an birlik ve dayanışma içinde olmamız gerekir. Geçmişe baktığımızda her tehlike karşısında vatan kutsaldır inancı ve anlayışıyla her dönemde birlik ve beraberliğimizi bütünlüğümüzü koruyarak tek vücut olmuşuz. İçteki ve dıştaki düşmanlarımızı etkisiz hale getirip vatanımızı korumuşuz. Şerefimiz olan al bayrağımızı göklerde dalgalandırmışız. Allah’a şükürler olsun ki millet olarak milli şuur ve inançlarımız hiç eksilmemiş.

 

İş vatan olunca herşeyin teferruat olduğu bilinciyle her defasında millet olarak, canı pahasına, binlerce şehit vererek, hiç sarsılmadan vatan için, bayrak için şerefimizden taviz vermemişiz. Milletçe yediden yetmişine her an asker olarak, her an birlik ve beraberliğimizi koruyup aynı vatan içinde yaşayıp düşmana geçit vermeyiz. Bu belirginliğimizle her zaman millet olarak tarihte kahramanlık destanları yazmışız. Vatan için ölüm bize ölümsüzlük getirir. Bu inançta yaşar, her an vatan namustur bilinciyle vatan için can verir şehitlik mertebesine yükseliriz. Bu kutsal değerler için yaşamak bize şereftir. Bu inançla birliğimizi ve beraberliğimizi korur, her an düşmana korku veririz. Gücümüzü inancımızdan, birliğimizden alırız. Bir millet olarak vatan kutsaldır der birlikte yaşarız.

 

Haksızlığı sevmeyiz. Biz yiğit oğlu mertleriz. Her asırda kahraman Türk milleti olarak özgürlük ve şeref için yaşarız. Bizi bir millet eden kutsal değerler adına yaşamamızdır. Hiçbir zaman esareti sevmeyiz. Millet olarak tarihte ecdadımızla övünürüz. Atalarımızla gurur duyarız. Her an özgüvenle yaşar, mazluma güven zalime korku veririz. Güçlü milli beraberliğimiz koruyalım. Unutmayalım birlikten güç doğar. Bizler bir millet olarak insana insan değeri verip kim olursa olsun “İnsan bizce azizsin” anlayışı ile korur, insanlık değerini hissettirir, aman diyene el kaldırmayız. Düşman bile olsa da her an ona el uzatır şefkatle muamele ederiz. İşte biz manevi değerlere bağlı herşey insan için, insanlık tek değer anlayışı ve inancıyla yaşar ve yaşatırız.

 

İnsanların renginden, ırkından dininden dolayı kimseyi sorgulamaz kim olursa olsun “İnsan bizce azizsin” anlayışı ile kucak açar, merhametle kucaklarız. Her şart karşısında birlik ve beraberliğimizi koruyup kardeş olarak birbirimize insani saygıyla ve sevgiyle yaklaşır, birlik ve bütünlüğümüzden taviz vermeyiz. Biz öyle bir milletiz ki tarihte ve günümüzde insanlığa yakışır davranışlarımızla bunları yaşayarak ispat ederiz. Bunu dünya milletleri iyi bilir. Her asırda bizi ister istemez takdir edip alkışlamışlardır. Bir millet olarak her zaman mazlumun, kimsesizin sığınağı ve kurtarıcısı olmuşuz. Düşmanlarımıza bile kapımızı açıp insanlık vazifemizi yerine getirmişizdir. İşte biz Türkü’yle, Laz’ıyla, Kürt’üyle, Çerkez’iyle ve Boşnak’ıyla insanlık değerleri ile bir arada yaşarız. Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Ortak paydası insanlık onuru ve şerefimizdir. Kutsal olan vatanımız ve bayrağımız adına birliğimizi ve beraberliğimizi bir tek millet olarak manevi değerler adına yaşayarak milli şahsiyetimizi koruruz.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’miz bizim varlığımız ve şerefimizdir. Oyuna gelmeyelim. Vatan bir bütündür. Vatan sevgisi insani bir değerdir. Birlik ve beraberlik içinde yaşayıp varlığımızı koruyalım. Her şeyden önce insanlığımızı unutmayalım, insana yakışır şekilde yaşayalım. Yaşasın insanlık ve beraberlik. Saygılarımla…

 

 

ORTAK EĞİTİM PLANI

GÜVENİLİR ÇOCUK

KÜTÜPHANE

 • Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
  Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
 • Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
  Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
 • Ciddiyet
  Ciddiyet
 • Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
  Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
 • Güçlenme Yolu
  Güçlenme Yolu
 • Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
  Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
 • İnanç ve Takdir
  İnanç ve Takdir
 • Ne Arıyoruz?
  Ne Arıyoruz?
 • Niçin Özden?
  Niçin Özden?
 • İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
  İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
 • Sevgi
  Sevgi
 • Güven
  Güven
 • Hedef Gerçek İnsan
  Hedef Gerçek İnsan
 • İşte Halimiz
  İşte Halimiz