“İnsan hayatı güven üstüne
kurulmuş bir saraydır. ”

Her şey Bir Şeyden Türüyor

Değerli Yönetenim’e:

 

Güzel Yozgat’ımızdan selam eder, ellerinizden öperim. Yeni haftamızda engelleri aşma üzerine yürümenin çabası ve gayretiyle mücadele içinde olmaya çalıştık. Bu hafta ne kadar aksayan yönümüz varsa hepsinin temeline inmeye çalıştık.

 

Sonuçta gördük ki her şey bir şeyden türüyor ve yine bir şey her şeyi etkiliyor. Bu temelden hareketle hayatımızdaki aksayan yönlerin temelinde ciddiyetimizin gereği gibi kullanılmadığını gördük.

 

Bu yüzden bizde bu yapımızı hayatımıza daha derinden dokuyabilmenin derdine düştük. Biz ne tarafa yönelsek, eğer ki ciddiyeti kendimize rehber edinemediysek, mutlaka oradaki engellerin bizi yolumuzdan alıkoyduğunu fark ediyoruz.

 

Ancak eğer ki ciddiyetimizi yanımıza alarak hayatta adımlar atıyorsak, ne kadar engel çıkarsa çıksın yolumuza devam edecek kapıları kendi gayretimizle açtığımızı görme fırsatımız oldu.

 


Mesleki yaşantımızda bu hafta ciddiyet haftamızdı. Ciddiyetimizle yolumuza devam etmeye çalıştık. İşimizde aksayan yönlerde ısrarla kafamızın bize engel çıkardığını fark ettik. Bizde azimle, gayretle yolumuza devam etme iddiamızı sürdürebilmemiz için çalışmalar yapmaya çalıştık.

 

 Çevremizdeki insanlarla olan ilgi ve alaka eksikliğini fark ettikten sonra onlarla da ilgilenme noktasından adımlar atmaya başladık. Herkesi daha ciddi tanıma yönünde adımlar atmaya çalışıyoruz. Onları tanımaya çalıştıkça kendimizi daha iyi tanımaya başladığımızı fark ettik.

 

En azından etkilendiğimiz yönlerde muhakkak temelde bizimde böyle bir yönümüz olduğunu fark ediyoruz.
Aile yaşantımızda ciddiyetimizi tekrar diriltme gayretine girdik. Ailemizle toplantılarımızı aksamalar olsa bile devam ettirmeye çalışıyoruz. Fırsat bulduğumuz imkanları fikrimizin ilkeleriyle doldurma gayretindeyiz.

 

Ailemizin her ferdi akşama kadar değişik ortamlarda bir yaşantı yaşayarak eve geliyor. Akşam olunca kendi aramızda bir fikir allerşimi yapmazsak, yanlışlarımızı fikri ilkelerimizle tedavi etmezsek, gide gide o yanlış inançlar kalıcı hale geliyor ve değiştirilmesi bir hayli zorlaşıyor. Onun için fırsatını bulduğumuz her anımızda aile içerisinde güzellikleri ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.

 

Özellikle bu hafta çocuklarımızın sadece kendi işleriyle ilgilenmeleri, başkalarının iyi veya kötü işlerini eve getirmeme yönünde geliştiklerini fark etmek bizleri derinden memnun etti.

 

Kesinlikle artık evde bir başka arkadaşlarının lehinde veya aleyhinde konuşma yapılmıyor. Kendi güzelliklerimizi, kendi takdirimizle çoğaltmaya çalışıyoruz.

 


Haftalık küme toplantılarımızda ciddiyetimizin ferahlığını yaşıyoruz bütün arkadaşlarımızla birlikte elhamdülillah. Tüm grup üyelerimizden olumlu gelişmeler duyuyoruz.

 

Herkes atılan adımlardan faydalandığını kendi hayatından ifadelerle ortaya koymaya başladı. Bizde böyle bir teşkilatın içerisinde bulunmaktan memnuniyet duymaya başladık ve özellikle ciddiyetimizi haftalık küme toplantılarımızdan da ortaya koymaya çalışıyoruz.

 

Maddiyatımıza hakimiyetimiz günden güne dirilmeye başladı. Fonlarımız ve kumbaramız güçlenmeye başlıyor. Bunun neticesinde zihnimiz daha rahat etmeye başladı.

 

Önceden kimden nasıl borç alabiliriz diye düşünürken epey bir zamandır kimseden borç almadan yaşadığımızın rahatlığı da gözümüze çarptı. Demek ki yersiz yapılan harcamalar ister istemez bizi borç batağına sürüklüyormuş. Eğitimcimizin güzel tavsiyelerine uygumuzla bu yönümüzde büyük gelişmeler kaydettiğimizi görüyoruz günlük hayatımızda.

 


Fikirli yaşamın tadını günden güne daha ciddi duymaya başlıyoruz. Önceden yaşadığımız hayat bizim için güzel bir örnek oluyor. Yanlışlarımızı önceki hayatımızdaki tespitlerimizden gördüğümüz için tekrar tekrar denenmiş şeyleri denemek ihtiyacı duymuyoruz.

 

O yüzden azimle yolumuza devam etmeye çalışıyoruz. Her günümüz aynı güzellikle olmasa bile, yeni doğan her güne biz daha azimli, daha gayreti başlama çabasındayız. Bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa, başka yarınlarda yine nasibimizi aramaya çalışıyoruz sayenizde.

 

 Dualarınızın bereketiyle, bütün fikir kardeşlerime insan yüceliğine ulaşma mücadelesinde başarılar diler, ellerinizden öperim.

ORTAK EĞİTİM PLANI

GÜVENİLİR ÇOCUK

KÜTÜPHANE

 • Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
  Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
 • Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
  Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
 • Ciddiyet
  Ciddiyet
 • Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
  Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
 • Güçlenme Yolu
  Güçlenme Yolu
 • Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
  Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
 • İnanç ve Takdir
  İnanç ve Takdir
 • Ne Arıyoruz?
  Ne Arıyoruz?
 • Niçin Özden?
  Niçin Özden?
 • İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
  İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
 • Sevgi
  Sevgi
 • Güven
  Güven
 • Hedef Gerçek İnsan
  Hedef Gerçek İnsan
 • İşte Halimiz
  İşte Halimiz