“İnsan hayatı güven üstüne
kurulmuş bir saraydır. ”

Yolumuz İnsan Yüceliği

Değerli Yönetenim’e:

 


Yepyeni duyuş, inanış, fikir ve gerçekçilik dünyalarından , yeni haftanın yenilenen havasında, güzel Yozgat’ımızdan selam ederek, hakiki İnsanlığımıza bir adım daha yakalaşabilme çabalarımızla selamlarımı sunarım.

 

Bu hafta ciddi adımlarla kendimizi diriltme mücadelemiz bizi derin tefekkürlerle, yeni açılımlara yöneltti. Uzun tatil sürecinde çalışmanın, gayretin, ciddiyetin, azmin ve kararlılığın ne kadar değerli mekanizmalar olduğunu anladık.

 

Göçebe yaşamın zahirde sıkıntılarını net bir şekilde görünce, kafa yapımızdaki göçebe yaşantıların bizi nasıl tedirgin, atıl, boşlukta bıraktığını fark etme fırsatımız oldu.

 


Göçebe hayat bizim her yönlü hayatımızı derinden etkileyince bizde hemen tedavi mücadelesine girdik. Çocuklardaki hızlı değişimin sebeplerini izledik. Neşriyattan onların yaş itibariyle ve bulundukları dönem itibariyle eksik kalan yönlerini tedavi için harekete geçtik.

 

Aile içinde sevgi, saygı ve değer verme konusunda ciddi adımlar atmaya çalıştık. En yakınlarımıza en çok değer verme parolamızda gevşemeler görmüştük. Hemen onların ve kendimizin değerini hissetme ve hissettirme noktasında takdirimizi harekete geçirdik.

 

Eğitimi hayatımızın her noktasında birinci plana almadan, yaşantımızdaki dalgalanmalardan kurtulamayacağımızı net bir şekilde görmeye başladık. İnsanlar arası ilişkilerde aile temelini sarsamayacak bir düzen içinde hareket etmenin gereğini duyduk.

 

Mesleki yaşantımızdaki güvensizliğin, gevşekliğin bir öğretmen eksikliğinden olduğunu fark ettik. Her meslek, her iş, her eylem bir öğretmen nezaretinde yürürse başarıya ulaşıyor ve insan öğretmenli olduğu durumda kendisine daha çok güven geliyor tespitinde bulunduk.

 

Hangi meslekte olursa olsun, eğer o konunun ustası olduğuna inandığımız bir öğretici, kendimizden üstün bir öğretmen olursa başarının geldiğini kendi hayatımızda mesleki yönüyle de tespit edebildik.

 

Maddiyat noktasında bir yıl içinde denk bütçe yapma kararımız devam ediyor. Denk bütçenin bizim zihin yapımızı, aile yapımızı, mesleğimizdeki verimliliği, hayatımızdaki düzen ve intizama ciddi manada katkı sağladığını görmeye başladık.

 

Bütçe dengelerinin yerinde olmayışı kim olursa olsun, yaşantısının her yönünü etkilediğini, sahipliğin bu noktalarda çok ciddi tutulması gerektiğini fark ettik.
Kişilik ve şahsiyet eğitimimiz noktasında her yönlü çalışmalarımız devam ediyor.

 

Günlük fikir kitaplarımızdan okuma talimlerimiz, Kuran okuma çalışmalarımız, temizlik ve düzen, aile içinde yardımlaşma ve dayanışma, sevgi ve saygı dolu bir yaşamı hayatımızda yerleştirme, bulunduğumuz ortamlarda azim, gayret aşılama, olumsuzdan örnek vermeme, günlük yaşantımızın aksayan yönlerini kendi içinde süreç olarak çözümlemeye çalışma şeklinde sürdürüyoruz.

 

 Diri insan olmanın verdiği huzur ve afiyeti diri insanlarla ilişkili olduğumuz sürece net bir şekilde fark edebildiğimizi gördük. Fikir kardeşlerimizden hep güzel alerşimler alıyoruz. Onların diriliği bizim dirilmemize katkı sağlıyor. Ustamızın sohbetlerini dinlemek ufkumuzu her an yeniden tazeliyor. Aşkımız bol, imanımız sağlam, yolumuz insan yüceliği elhamdülillah.

 

Bizlere sağladığınız tüm insani olumlar için, kalıcı değerleri anda bize yaşama ve yaşatma fırsatı sunduğunuz için, hoş görü içerisinde bizlere geniş bir eğitim fırsatı sunduğunuz için teşekkür eder, ellerinizden öperim. YOZGAT

ORTAK EĞİTİM PLANI

GÜVENİLİR ÇOCUK

KÜTÜPHANE

 • Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
  Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
 • Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
  Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
 • Ciddiyet
  Ciddiyet
 • Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
  Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
 • Güçlenme Yolu
  Güçlenme Yolu
 • Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
  Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
 • İnanç ve Takdir
  İnanç ve Takdir
 • Ne Arıyoruz?
  Ne Arıyoruz?
 • Niçin Özden?
  Niçin Özden?
 • İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
  İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
 • Sevgi
  Sevgi
 • Güven
  Güven
 • Hedef Gerçek İnsan
  Hedef Gerçek İnsan
 • İşte Halimiz
  İşte Halimiz