“İnsan hayatı güven üstüne
kurulmuş bir saraydır. ”

Sen Senden Kaçarken O Seni Olduğun Gibi Kabul Ediyor Ama Öylece Kal Demiyor

Bu yolun en güzel özelliği nedir diye sorsalar pek çok güzellik sayabilirim. İnsan kişilik ve şahsiyetine kazandıkları, dünya ahret çizgisini koruyarak her iki cihan içinde sonsuz faydaları hakkında bir sürü şeyler sayabilirim.

 


Ancak işin temeline baktığımızda en büyük kazancımız gerçek bir dost sahibi olmak oldu. Herkes hayatında eminim gerçek aşkın lezzetini yaşamak ister.

 

Çıkarsız ve hesapsız sevilmek, güvenle dolu sevmek ister. İş ki o gerçekten sevilmeye layık olan insanı bulmaktır. Kendimden ve etrafımdan gözlemlediğim kadarıyla; sevginin gücü tarife sığmaz bir enerji, muazzam bir çekim gücü.

 

Bütün mesele, sevdiğiniz zaman sizi boşa çıkarmayacak, ümit, gayret ve inanç yükleyecek, sizi sizden daha çok düşünüp, şefkatle bağrına basacak, onunla her muhatap olduğunuzda size değerler katacak değerli insanı bulmaktır.

 

 Bakın etrafımda o aşka düşmüş, hayatlarının her anından zevk almaya koşan, enerji küpü olmuş arkadaşlarımın kısacık değerlendirmelerini sunmak istiyorum.

 


Ziyade Hanım:


Bizi kabullenip şefkatle bağrına basıp, sahiplenmesi. Sınırsız cömertliği ile her ihtiyacımıza koşması.

 

Neslihan Hanım:


Yüce dost deyince direk, Allah ve Peygamberi anımsatan büyük bir değer geliyor aklıma. Bu değerleri bize kazandırmak içinde bu kadar uğraşması hayran kalınmayacak gibi değil.

 


Arzu Hanım:

Şefkati, sıcaklığı, bizi yüceltip daima motive etmesi, olumluyu ve güzeli yaşatmaya çalışması.

 


Kudret Hanım:

Samimiyeti, güvenirliği, cömertliği, fedakârlığı. Her ne kadar gövdesine fazla muhatap olamasak ta onun esas vücudunun fikir ve inançları olduğunu öğrendik.

 

Tüm hayatımızı gerçek inançlarla değiştiriyoruz. Bizi hayalden, meçhulden kurtarıp gerçeklere, gerçek Müslümanlığa, Allah ve Peygamber bilincine götürüyor.

 


Güler Hanım:


Güven vermesi. Bize güveni ve gerçek sahipliği öğretmesi. Onun yaptığı her şey müspet ve doğru. Ona hayranlıkla kalmıyor bizde dosdoğru yaşayışa gidiyoruz. Bize, günümüzde dinimiz üzere yaşamayı öğretti.

 

Emine Hanım:


Sabır yönüne hayranım. Herkes şikayetlerle gitti yanına ama o hep çözümler sunarak herkesin ihtiyacına cevap verdi. Yılmadan bizi bize beğendirmeye çalışıyor.

 


Sevinç Hanım:


Yüce Dost deyince huzur geliyor aklıma. Tüm olumsuzlukları giderip güzele çeviren, aileleri bir birine bağlayan, sevgi ve şefkat yumağı olup, herkesi bir birine muhabbetle kenetleyen, yapıcı, onere edici huzur insanı.

 

Bende bir kayınvalideyim ve iki gelinim var. Onlarla aramızın bu kadar muhabbetli oluşunun yegane sebebidir.

 

Hatun Hanım:


O gönül insanı. Allah’ı bulmamı sağlayan kapı. Her yönüyle bize dost.

 


Eda Hanım:


Güven geliyor aklıma o deyince. O beni yarı yolda bırakmaz, yanıltmaz. Hayatımdaki her şeyi maddi- manevi ona borçluyum.

 

 Kendime olan güveni onunla sağladım. Ben benden memnun değilken, kendimi saygıyla kabul etmeyi öğrendim.

 


Gül Hanım:


Kutsallığa ve gerçeğe götürmesi. Bizi meçhul, terettüd, korku, hayal, zan dünyalarından kurtarıp, her şeyin gerçeğini yaşamayı öğretti. Sahip olduğumuz bütün değerlerin anlamını kafamıza göre değil gerçeğe göre yaşamamızı sağlıyor. Tam bir Gerçekçi…

 


Yadigar Hanım:


İncelik deryası, samimi, içten, dosdoğru, asla kimseyi yanıltmaz. Bir o kadar da tevazu sahibi.

 

Aysel Hanım:

 

 

Sonsuz güvenirliliğine ve şefkatine hayranım. Kendime dahi güvenmekten kuşku duyan bir insan olarak yaşarken onunla gücün ve güvenin gerçek anlamını tattım.

 

Bize içiyle dışıyla bir, gösteriş ve riyadan uzak, dosdoğru insan olarak yaşamayı öğretti. Hür ve gümbür gümbür etkisiz yaşayan insan olmayı onunla öğrendik.

 


Döne Hanım:


Büyük bir derya. Geleni kabul ediyor. Temizleyip arındırıp, tertemiz su olarak tekrar kazandırıyor. Sen senden kaçarken, o seni olduğun gibi kabul ediyor, ama öylece kal demiyor. Değiştirip, geliştirip tekrar seni sana kazandırıyor.

 


Mihrace Hanım:


Sonsuz merhameti, sevgisi, bağışlayıcılığı. Hep yapıcı olması. Hepimize sahipliği, sorumluluğu üzerinde hissetmesi. Daima güzeli yayması.

 

Ebru Hanım:

 

Bizi her halimizle kabul edip, kınamadan ayıplamadan bağrına basması. Ancak bunun yanında,  gelişmemiz için de her türlü desteği vermesi.

 


Öznur Hanım:


İlk olarak özgürlüğüne hayran kalmıştım. Vicdanında o kadar özgür ki hesap verecek hiçbir şeyi yok. Sonra denge insanı olması çarptı beni. Dünya ve ahret çizgisini o kadar güzel koruyor ki tüm yaşayışı tam bir denge unsuru.
Yeri geliyor tüm dünyayı bir çırpıda silecek kadar güçlü ve etkisiz umursamayan bir yapı, yerine göre en ufak şeyi dahi önemseyip, taviz vermeyen gerçekçilik. Tam bir dava adamı. Kendi insanlık davası için maddi- manevi yapamayacağı hiçbir fedakarlık yok.

 


Onunla insanlığımızdan lezzet aldık. Yaşadığımız her anın kıymetini bilerek, müslümanca doğmanın, böyle bir peygambere ümmet olmanın hazzını yaşıyoruz.

 

 Onunla hissederek, duyarak, içten, özden, halisane insan olmanın zevklerini yaşayarak öğreniyoruz.
Ne mutlu hayatta örnek aldığı bir ahbabı olana…

 

ORTAK EĞİTİM PLANI

GÜVENİLİR ÇOCUK

KÜTÜPHANE

 • Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
  Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
 • Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
  Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
 • Ciddiyet
  Ciddiyet
 • Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
  Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
 • Güçlenme Yolu
  Güçlenme Yolu
 • Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
  Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
 • İnanç ve Takdir
  İnanç ve Takdir
 • Ne Arıyoruz?
  Ne Arıyoruz?
 • Niçin Özden?
  Niçin Özden?
 • İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
  İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
 • Sevgi
  Sevgi
 • Güven
  Güven
 • Hedef Gerçek İnsan
  Hedef Gerçek İnsan
 • İşte Halimiz
  İşte Halimiz