“İnsan hayatı güven üstüne
kurulmuş bir saraydır. ”

YÜREĞİMİZ DEĞİŞMİŞ

 

 

 Çok şükür ki kendimize bakıyoruz, yüreğimizin değiştiğini, kişiliğimizin belirginleştiğini bütün hücrelerimizle hissedebiliyoruz. Gün içindeki her hareketimizde, o anda ve sonrasında bir özden yaşayan insan böyle mi yapardı, diye kendimizi sorgulamamız, kendimizi unutarak menfi davrandıysak pişman olmamız, üzülmemiz, uzun uzun muhasebesini yapmamız aslında bizim aşılandığımızı ve yüreğimizin değiştiğini gösteriyor.

 

Namaz, temizlik, düzen gibi insana yakışan olumların yanında Peygamber Efendimizin (sav) bahsettiği münafıklıktan kurtulmak için çabamızın yanı sıra ve en önemlisi de yüreğimiz değişti efendim, yüreğimiz.

 

Mesela; diyorum ki oğlum yabancı bir ülkeye gidip yüz bin dolar maaşla o şirketin ceosu olarak onlara hizmet edeceğine, gelsin güzel ülkemizde, Türkiye’mizde asgari ücretle çalışsın. Az para kazansın ama milletimize hizmet etsin yüreğinde olmuşuz, işte bak yüreğimiz değişmiş.

 

Kazandığımızın bir kısmını teşkilata, davamıza ayırabilir miyiz, onun hesabını kendi içimizde yapar olmuşuz. Belki de yıllar sonrasının temelleri atılırken bu kutlu davaya bizler de ne yapabilirizin dertlisi olmuşuz. Bak işte yüreğimiz değişmiş.

 

Devlet büyüklerini eleştirmek yerine, particiliğin de ötesinde övmekten ziyade, namazlarda Allah’ım (cc) onların işlerini kolaylaştır diye dua edecek yere gelmişiz. İşte bak yüreğimiz değişmiş.

 

Özendiğimiz, imrendiğimiz, çocuklarımız da keşke onlar gibi olsa dediğimiz, peygamber efendimiz (sav), Abdulkadir Duru hazretleri ve onun varisleri olmuş. Yani işte bak yüreğimiz değişmiş.

 

Bize örnekliğini yapan insan gibi sade yaşamayı hedeflemişiz. Hayattan zevk alma gayemiz arabanın modelini yükseltmek, en iyi evlerde oturmak, madde kazanmaktan ziyade gün içinde nasıl bir harekette bulunursak gerçek manevi vücudumuzu doyururuz şekline dönüşmüş. Çok şükür işte bak yüreğimiz değişmiş.

 

Sultani bir ailenin temellerini atıyoruz. Eşler olarak birbirimizin kusurları ile değil, zaman geçirmeye vesileler arayacak meseleler üzerinde değil, gerçek bir

 

Müslüman Türk ailesi olmamız için hedefimiz yolunda birbirimizin eksikliklerini tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Çok şükür işte bak yüreğimiz değişmiş.

 

Karanlığa kurşun sıkmak yerine, devamlı kötüyü konuşmaktan ziyade, iyi, güzel ve doğru olanı yaşamak yerinde olmuşuz. Bak işte çok şükür yüreğimiz değişmiş.

 

Yapamadıklarımız yok mu? Var, elbette güç yetiremediklerimiz de var. Özlemini duyduğumuz ama tam içinde olamadığımız yaşantı da var ama bu davanın dertlisi olmuşuz. Sonuna kadar mücadele edecek, mücadeleyi bırakmayacak yürekte olmuşuz. İşte bak yüreğimiz değişmiş.

 

Örgünöz fikir sistemimiz, fikir kitaplarımız, ortak eğitim planımız, Güvenilir İnsan ve Güvenilir Çocuk dergimiz, hepsi bize bizi anlatır, bizi söyler hep. Yaşayan örnek insan ve başranlarımızla biriz hep, biz tek yüreğiz. Evet, çok şükür işte bak yüreğimiz değişmiş…

 

 

 

Bekir Sami ULUCAN

( Kırıkkale )

ORTAK EĞİTİM PLANI

GÜVENİLİR ÇOCUK

KÜTÜPHANE

 • Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
  Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
 • Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
  Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
 • Ciddiyet
  Ciddiyet
 • Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
  Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
 • Güçlenme Yolu
  Güçlenme Yolu
 • Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
  Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
 • İnanç ve Takdir
  İnanç ve Takdir
 • Ne Arıyoruz?
  Ne Arıyoruz?
 • Niçin Özden?
  Niçin Özden?
 • İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
  İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
 • Sevgi
  Sevgi
 • Güven
  Güven
 • Hedef Gerçek İnsan
  Hedef Gerçek İnsan
 • İşte Halimiz
  İşte Halimiz