“Haysiyetperver insan küre-i arzdan
değerlidir. ”

GÖRDÜĞÜMÜZ GÜZELLİKLER

 

       Allah’ın (c.c.) en şerefli varlığı olan insan olma yoluna düşmüşüz ve insan olma derdinde ahbaplar sahibi olmuşuz. İnsanlığımızı gerçekleştirmek için de mütefekkir bir insan ile karşılaşmışız.

 

İyi gününde, kötü gününde, sevincini, kederini paylaşacak birbirinden yetenekli içe dönük arkadaşlarımız var.

Emeğini esirgemeyen ve bir bütünü tamamlayan bu insan topluluğu kimi kalemi, kimi süpürgesi, kimi küreği, kimi sevgi dolu yüreği ile insanlık yolunda emeğini vakfediyor.

 

      Huzur bahçemizde her taraf pırıl pırıl tertemiz, işler tıkır tırık gidiyor. Birbirinden leziz yemekler yapan arkadaşlar, misafirlerimizi her an ağırlayan kardeşler, iç açıcı düzen intizamlı ortamlar, el emeği, göz nuru ferahlık veren bahçeler, birbirine inanan, güvenen, seven, içten arkadaş ve kardeşler… Cennet yaşamını ispat eden incelikler, iyide güzelde yarışan canlar. Ne güzel bir ortam ne güzel bir can kardeşliği…

 

         Muhabbet ile bir Kurban Bayramı’nı daha geçirdik. Yine her zaman ki gibi olağanüstü bir düzen, intizam içinde işlerimiz imece usulü tamamlandı. İnsanlar hoşnut, çalışkan, gayretli, birbirine sahip çıkıp eksikliklerini tamamlıyor. Bir arkadaşın bir işi mi çıktı, hemen onun yeri tamamlanıp eksikliği hissettirilmiyor. Ne kadar da şanslıyız…

 

         Sonra zihnimiz rahat, kalbimiz ferah, küs olduğumuz kimse yok. Beğenmediğimiz kimse yok, herkes ile barışık yaşıyoruz. Muhabbetli bir arkadaşlık ortamımız var.

 

Birçok mazbut ailemiz var, hepsi birbirinden değerli. Bacılarımız maddi, manevi tüm emeklerini bu yolda harcıyorlar. Eşleri ise onların bu yolda hizmet etmelerine memnun oluyor, destek oluyor. Yani Allah yolunda, insanlık yolunda eşler birbirlerini teşvik ediyor, birbirlerine rahatlık veriyor.

 

         Dergimiz ne emekler, ne göz nurları ile hazırlanıyor. Emeği geçen kardeşlerimiz belki kendi özel işlerini, kendi ailesi ile ilgili işleri aksatıyorlar ama onların eksiğini tamamlayan eşleri var. Ne kadar büyük bir fedakarlıklar yapılıyor. Hepsinden Rabbim razı olsun.

 

       Çocuklarım insanlık değerlerine önem veriyor. Kendilerini yetiştirmek derdindeler. Arkadaşları ile muhabbet içerisinde yaşıyorlar. Eşim en büyük destekçim. Hem kızımızın rahatsızlığı hem diğer çocuklarımın sorumlulukları hem ev işleri, gelen misafirler ile ilgilenmesi, benim teşkilat işleri ile ilgili çaba ve gayretlerime destek vermesi, ekstra benden fazla bir şey beklememesi ne kadar çok takdir edilecek konu. Allah ondan da razı olsun…

 

     Eğitimcimiz maddi manevi bizim her şeyimiz ile ilgileniyor. Çocuğumuzun okulundan, arkadaşların sağlık sorunlarından, ev sahibi olmalarına kadar. Zihinleri, kalbi rahatlıkları için konular, sohbetler, tavsiyeler, teşvikler her yolu deniyor. Yeter ki insanlar ferah kalp ile yaşasın, zihinleri sade olsun. Onun da tek mutluluğu çevresindeki insanların insanlık yolundaki adımları, gayretleri, güçlenmeleri. Ne kadar güzel! İnşallah bizler de onun örnekliğini hayatımıza nakledenlerden oluruz.

 

ORTAK EĞİTİM PLANI

GÜVENİLİR ÇOCUK

KÜTÜPHANE

 • Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
  Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
 • Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
  Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
 • Ciddiyet
  Ciddiyet
 • Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
  Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
 • Güçlenme Yolu
  Güçlenme Yolu
 • Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
  Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
 • İnanç ve Takdir
  İnanç ve Takdir
 • Ne Arıyoruz?
  Ne Arıyoruz?
 • Niçin Özden?
  Niçin Özden?
 • İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
  İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
 • Sevgi
  Sevgi
 • Güven
  Güven
 • Hedef Gerçek İnsan
  Hedef Gerçek İnsan
 • İşte Halimiz
  İşte Halimiz