“Haysiyetperver insan küre-i arzdan
değerlidir. ”

GÖNÜL DOSTUMA

 

 

 

Son bir buçuk yıldır, her yeni bir günün önceki günden bereketli geçmesi için yataktan heyecanla kalkmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çok yenik düştüm ama pes etmeden öğrendiğim ne varsa tespitli bir şekilde hayatıma geçirmeye gayret ettim. Hep güçlü kalktım. Aynı hatayı tekrarladığımda oldu ama durmak yok diyerek, bunu da öğrendim, tecrübe ettim, dedim.

 

Sizinle tanışmadan önce aynı hatayı yapınca; “demek ki nasip değilmiş, kader” der, inancımı, güven duygumu zedelerdim. Zaten her düştüğümde, kalkış noktam farklı olduğu için kişiliğimde sallantılar olurdu. Bırakın bunun doğrusu bu mudur diye araştırmayı, kaderdendir deyip kestirip atardım.

 

Tavsiye ettiğiniz ablamla her görüştüğümde, ağzından çıkan sözün kıymeti o kadar değerlenmeye başlamıştı ki, ne zaman bir araya gelecek ya da telefonla konuşacak olsam, elimde kâğıt kalem hali hazırda bekler oldum. Artık notumu alıyor, araştırıyor, tespit ediyor, hayatımda da uygulamaya başlıyorum. Her uygulamam sonunda eksiklerimi tespit edip, bir dahakine daha emin adımlar atıyorum. Önemli olan şu ki içimde müthiş bir güç hissediyorum.

 

Arkamda dağ gibi babam var derdim, o dağ hissettiğim gibi değilmiş. Aslında benim arkamda dağ gibi babam da yokmuş.

 

Teslimiyet duygusunu yaşıyorum Eğitimcim sayesinde. Ellerimi ilk açtığımda aklıma siz geliyorsunuz. Peygamber Efendimizin (sav) yoluna annesini-babasını feda eden sahabeleri belki milyarda bir de olsa anlıyorum. Gerçek sevgi dostlukla, muhabbetle inanmışlıkla en önemlisi koşulsuz teslimiyet duygusu ile oluyormuş.

 

Ben özgür bir insanım derdim ama… Özgürüm deyince özgür olduğumu düşünmüşüm, gülüyorum halime. Özgürlüğü; gezmek, istediğin zaman istediğin yerde olabilmek zannedip, gidemediğim zamanlar karaları bağlıyormuşum. Özgürlüğün zirvesini şu an yaşıyorum. Özgürüm artık, içimdeki düşüncelerimi rahatça yazabiliyorum, rahatça aktarabiliyorum. Bir fikir sahibi olduğum için özgürüm. Gözümü kapatıp dünyanın öbür ucuna da gidebiliyorum. Zihnim sade, kalbim hislerle doluyor ve gerçekten mutluyum. İnsan kendini koyduğu kalıbın içine hapsediyormuş da farkında bile değilmiş. Yapacağım, çok güzel dediklerim, kurduğum hayalleri bile yük etmişim kendime…

 

Sen yaparsan olur, sen yapmadan hiçbir şey olmaz. Onun için; hiç kimseden, hiçbir sahada, hiçbir şey bekleme, eğitim ilkemizden yola çıkıyorum.

 

Harekete geçtim, gereksiz şeylerle meşgul etmeyeceğim artık kendimi. Dünden ders çıkarttım. Sağlam ve güçlü ilerlemek hedefim. Sizden duyduklarımı askıya asmayacağım. Sadece ihtiyacım olduğunda kullanmayacağım. Her an, her olayda hayatıma geçirmeye gayret ediyorum.

 

Artık eminim ve ayaklarım yere sağlam basıyorum. En önemlisi doğruluğundan tespit ederek eminim. Arkamda aradığım dağ, önümde ışık saçan fikir dostu imiş.

 

Şükrümüze sebep sizsiniz. Allah sizden, eğitici bacımdan ve fikir arkadaşlarımdan razı olsun.

 

 

 

 

 

Kızınız

Sevgi TİLAVEL

ORTAK EĞİTİM PLANI

GÜVENİLİR ÇOCUK

KÜTÜPHANE

 • Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
  Tanıdığım Yönleriyle A.K.D
 • Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
  Gerçek ve Diri İnsan Kime Diyoruz?
 • Ciddiyet
  Ciddiyet
 • Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
  Gerçek Maneviyat ve İnanç Temelleri
 • Güçlenme Yolu
  Güçlenme Yolu
 • Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
  Güçlü Olmak İçin Seçilecek Yol
 • İnanç ve Takdir
  İnanç ve Takdir
 • Ne Arıyoruz?
  Ne Arıyoruz?
 • Niçin Özden?
  Niçin Özden?
 • İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
  İnsana İnsanı Tanıtıyoruz
 • Sevgi
  Sevgi
 • Güven
  Güven
 • Hedef Gerçek İnsan
  Hedef Gerçek İnsan
 • İşte Halimiz
  İşte Halimiz